Marka ECS testuje akumulatorowy zestaw prądotwórczy firmy Thermo King E-COOLPAC przeznaczony dla kontenerów chłodniczych do transportu morskiego

Marka ECS jest pierwszym klientem, który doświadczył korzyści płynących z elektrycznego akumulatorowego zestawu prądotwórczego E-COOLPAC firmy Thermo King, stanowiącego pozbawione silnika wysokoprężnego źródło zasilania dla kontenerowych agregatów chłodniczych.

Bruksela, 20 lutego 2024 rECS, wiodący europejski dostawca usług logistycznych w zakresie transportu intermodalnego i zintegrowanego łańcucha dostaw, odebrał nowy elektryczny akumulatorowy zestaw prądotwórczy E-COOLPAC dostarczony przez firmę Thermo King®, lidera rozwiązań w zakresie kontroli temperatury w transporcie i markę Trane Technologies. Zamontowany na podwoziu kontenera chłodniczego akumulatorowy zestaw prądotwórczy zasila agregat Magnum Plus firmy Thermo King i jest testowany przez markę ECS na trasach pomiędzy Belgią a Holandią.

Projekt odzwierciedla zaangażowanie marki ECS w poprawę zrównoważenia środowiskowego prowadzonej działalności i wdrożenie technologii zapewniających źródła ekologicznej energii dla flot chłodniczych. Projekt kontynuuje udany montaż paneli słonecznych ThermoLite™ firmy Thermo King w naczepach marki ECS, umożliwiającego firmie osiągnięcie rocznie oszczędności około 1000 litrów paliwa na naczepę.

Nasza ugruntowana współpraca z firmą Thermo King trwa już od ponad dwóch dekad. Postrzegamy ich jako partnera wspierającego nas i doradzającego w dążeniu do ograniczenia wpływu naszej działalności na środowisko” — powiedział Luc Schouteere, koordynator firmy ECS ds. logistyki z kontrolą temperatury. „Uważnie śledzimy technologię i innowacje firmy Thermo King oraz sposoby, w jakie mogą nam one pomóc w ulepszeniu naszego funkcjonowania i osiągnięcie strategicznych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju. Niedawno dokonaliśmy inwestycji w połączenie ponad 1000 kontenerów chłodniczych z systemem telematycznym TracKing™ firmy Thermo King. Zapewni nam to pełną widoczność naszych flot. Kiedy firma Thermo King poradziła nam zastosowanie do zasilania naszych kontenerów chłodniczych nowych, pozbawionych silnika wysokoprężnego akumulatorowych zestawów prądotwórczych, natychmiast postanowiliśmy je wypróbować”. 

Firma Thermo King dokłada wszelkich starań, aby dostarczać niezawodną, innowacyjną technologię zaprojektowaną w celu sprostania zarówno dzisiejszym, jak i przyszłym wymaganiom naszych klientów” powiedział Alain van Schaik, menedżer ds. klientów strategicznych firmy Thermo King. „Nowe akumulatorowe zestawy prądotwórcze E-COOLPAC odzwierciedlają nasze nieustanne dążenie, aby oferować całkowicie zelektryfikowane rozwiązania w każdym segmencie łańcucha chłodniczego. Ściśle współpracujemy z marką ECS i innymi klientami, dostarczając innowacje i doradzając w zakresie transformacji ich flot ukierunkowanych na osiągnięcie celów w zakresie zrównoważonego rozwoju i spełnienie z wyprzedzeniem przyszłych przepisów”.

Rozwiązania akumulatorowe E-COOLPAC firmy Thermo King są projektowane, testowane i produkowane przez partnera marki Thermo King — szwajcarską firmę AKSA (AKSA Würenlos AG) zajmującą się projektowaniem i wytwarzaniem systemów energetycznych. Prezentowane rozwiązanie z akumulatorowym zestawem prądotwórczym umożliwia codzienny transport kontenerów chłodniczych lub transport z portu do centrum dystrybucyjnego z zerową emisją bezpośrednią. Pełna eliminacja silnika wysokoprężnego umożliwia przedsiębiorstwom transportowym wjazd do stref ultra niskiej i zerowej emisji, a także do obszarów miejskich o niskim poziomie hałasu. E-COOLPAC jest mniejszy i lżejszy, niż jakikolwiek zespół prądotwórczy dostępny na rynku. Dzięki temu może zmieścić się na każdym podwoziu kontenerowym kompatybilnym z zestawami wysokoprężnymi.

Wprowadzanie rozwiązań elektrycznych do transportu chłodniczego jest częścią ogólnego podejścia Thermo King i Trane Technologies do kwestii ograniczania emisji dwutlenku węgla. Pomaga to w realizacji zobowiązania na rok 2030 dotyczącego zrównoważonego rozwoju, w tym wyzwania Gigaton Challenge, którego celem jest zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych klientów o 1 miliard ton metrycznych.

Więcej informacji na temat rozwiązań firmy Thermo King można znaleźć na stronie internetowej www.europe.thermoking.com.

Check Also

Zabytkowa taksówka Warszawa M20 znów we flocie krakowskiego MPK

Po kilkudziesięciu latach do floty MPK SA w Krakowie wrócił wyjątkowy pojazd – to licząca …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby nie ominęła Cię żadna nowość ze świata dużych samochodów.