Nowy zakład montażu elektrycznych ciężarówek DAF

Zupełnie nowy zakład montażu elektrycznych DAF-ów został oficjalnie otwarty przez Micky Adriaansens, holenderską minister ds. gospodarki i klimatu. Nowy obiekt oddano do użytku w głównym zakładzie produkcyjnym firmy DAF w holenderskim Eindhoven. Nowa część fabryki będzie odgrywać kluczową rolę w dalszym rozwoju firmy zajmującej wiodącą pozycję w dziedzinie zrównoważonych rozwiązań transportowych.

Nowy zakład montażowy elektrycznych pojazdów ciężarowych DAF zajmuje powierzchnię 5000 m2 i dysponuje dwiema liniami podzespołów do przygotowywania akumulatorów oraz modułów napędu elektrycznego składających się z przedniego akumulatora, skrzynki połączeniowej wysokiego napięcia i elektrycznych urządzeń pomocniczych. Te kluczowe elementy oraz silnik elektryczny ze zintegrowaną skrzynią biegów są montowane w pojeździe na głównej linii montażowej o długości prawie 150 metrów.

Pojazdy ciężarowe z napędem elektrycznym najnowszej generacji Firma DAF zbudowała opisywany zakład z myślą o produkcji najnowszej generacji pojazdów ciężarowych z napędem elektrycznym. Nowe modele DAF XD i XF Electric, dostępne w wielu konfiguracjach, są napędzane silnikami elektrycznymi PACCAR, zasilanymi przez zestawy akumulatorów obejmujące od 2 do 5 rzędów (od 210 do 525 kWh). Modułowa konstrukcja akumulatorów pozwala precyzyjnie dostosować pojazd do wymagań i potrzeb klienta. Na zasilaniu elektrycznym możliwe są zasięgi sięgające 500 kilometrów, co oznacza, że przy starannym planowaniu tras i ładowania można przejechać 1000 kilometrów bez emisji spalin. Z kolei dzięki szybkiemu ładowaniu do 350 kW akumulatory można naładować do 80% ich pojemności w ciągu zaledwie 45 minut.

Zakład rozpocznie działanie od zbudowania przedprodukcyjnej serii ciężarówek, by potwierdzić ich najwyższą jakość nim w lecie ruszy produkcja seryjna. DAF oczekuje, że w najbliższej przyszłości produkcja wzrośnie do tysięcy pojazdów rocznie, zgodnie z rosnącym zapotrzebowaniem na w pełni elektryczne pojazdy ciężarowe.

DAF wyznacza kierunek – DAF jest wiodącym graczem wśród producentów ciężarówek, a obecnie odgrywa ważna rolę w rozwoju elektrycznych pojazdów użytkowych. Transformacja w kierunku czystszych produktów i bardziej ekologicznych metod produkcji jest ważna. Nie tylko przez wzgląd na ochronę środowiska, lecz również dla utrzymania konkurencyjności i innowacyjności holenderskiej gospodarki. Nowy zakład produkcji elektrycznych DAF-ów jest jaskrawym wyrazem naszych ambicji w tym zakresie – powiedziała Micky Adriaansens, holenderska minister ds. gospodarki i klimatu.

– Uruchomienie nowego zakładu montażowego elektrycznych pojazdów ciężarowych DAF to kolejny ważny krok na drodze do jeszcze czystszej przyszłości — uważa Harald Seidel, prezes DAF Trucks. – Aby wspierać naszych klientów w procesie przechodzenia na zeroemisyjny transport drogowy, nie ograniczamy się tylko do dostarczania wiodących w swojej klasie w pełni elektrycznych pojazdów. Nasz kompleksowy pakiet obejmuje szeroką gamę rozwiązań do ładowania, porady dotyczące planowania tras i ładowania oraz zapewnienie kierowcom specjalnych szkoleń pokazujących, jak optymalnie korzystać z pojazdów.

Check Also

eActros 400 – wspólny projekt firm Daimler Truck Polska i GT Trailers

17 maja w siedzibie firmy GT Trailers w Kurzniach odbyło się uroczyste przekazanie nowego pojazdu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby nie ominęła Cię żadna nowość ze świata dużych samochodów.