Na zdjęciu od lewej do prawej: Marian Hodulik, Dyrektor ds. Logistyki w MAN Niepołomice, Paweł Garbicz, Koordynator Operacyjny Projektu w MAN Niepołomice, Przemysław Pendrowski, Prezes w Leadec Polska, Marek Warda, Dyrektor Oddziału w Gliwicach oraz Krzysztof Pałka Kierownik Projektu z Leadec.

Półmilionowe koło dla MAN

Leadec wyprodukował półmilionowe koło dla fabryki samochodów ciężarowych MAN w Niepołomicach. Zostało ono uroczyście przekazane podczas ceremonii pod koniec stycznia i będzie wyeksponowane w zakładzie. Od sierpnia 2022 r. Leadec odpowiada za montaż felg i opon dla największej fabryki pojazdów ciężarowych w Europie.

Pół miliona dostarczonych kół jest dowodem na znakomitą współpracę z firmą MAN na wszystkich polach, zarówno w dziedzinie produkcji, jak i jakości czy logistyki. Składam podziękowania dla całego zespołu, który wykonał wspaniałą pracę polegającą na dostarczeniu gotowych kół just-in-time i just-in-sequence – powiedział Przemysław Pendrowski, prezes Leadec Polska.

Montaż felg i opon odbywa się w hali montażowej w Kokotowie, niedaleko zakładu w Niepołomicach. Zespół liczący 112 pracowników produkuje 40 tysięcy kół miesięcznie, dzięki czemu w systemie trzyzmianowym z linii produkcyjnej może zjechać 240 pojazdów ciężarowych dziennie. Produkcja jest zorganizowana zgodnie z systemem planowania produkcji MAN, z zachowaniem 24-godzinnego buforu. Dziesięć ciężarówek każdego dnia dostarcza do zakładu produkcyjnego w pełni zmontowane zestawy felg i opon, gotowe do finalnego montażu produkcyjnego.

Leadec działa w Polsce od 1998 r. w oddziałach w Gliwicach, Polkowicach i Poznaniu lub bezpośrednio w zakładzie klienta. Oprócz montażu felg i opon, firma koncentruje się także na projektach w dziedzinie automatyzacji i instalacji, utrzymania ruchu maszyn produkcyjnych, zarządzania infrastrukturą techniczną i czyszczenia technicznego. Niezależnie od swojej silnej pozycji w branży motoryzacyjnej, ten dostawca usług technicznych jest również aktywny w innych sektorach przemysłu produkcyjnego, takich jak przemysł lotniczy i spożywczy.

Check Also

eActros 400 – wspólny projekt firm Daimler Truck Polska i GT Trailers

17 maja w siedzibie firmy GT Trailers w Kurzniach odbyło się uroczyste przekazanie nowego pojazdu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby nie ominęła Cię żadna nowość ze świata dużych samochodów.