Specjalny „park” autobusów na IAA TRANSPORTATION 2024

IAA TRANSPORTATION, międzynarodowa platforma dla pojazdów użytkowych, logistyki, autobusów i sektora transportu, odbędzie się w Hanowerze w Niemczech w dniach 17– 22 września 2024 r. Po raz pierwszy planowany jest specjalny park tematyczny poświęcony autobusom.

Cel jest jasny: osiągnięcie celów klimatycznych ustalonych na mocy porozumienia paryskiego. Wymaga to utworzenia platformy, na której można zaprezentować innowacyjny postęp firm ze wszystkich obszarów branży pojazdów użytkowych na rzecz zrównoważonej mobilności. Powstanie ona w ramach targów IAA TRANSPORTATION. Oprócz najnowszych produktów można będzie zobaczyć testy rozwiązań w zakresie ładowania i jazdy autonomicznej. Dzięki temu rozwiązania w zakresie zrównoważonej i cyfrowej mobilności w miastach mogą zostać pokazane i przetestowane z bliska przez wszystkich zwiedzających i wystawców – mówi Jürgen Mindel, dyrektor zarządzający Niemieckiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego (VDA).

Sala wystawowa, w której znajduje się park tematyczny autobusów

Park tematyczny „autobusy” powinien odzwierciedlać różne aspekty funkcjonowania miasta. Odwiedzający będą mieli okazję bezpośrednio przetestować rozwiązania dla miasta przyszłości. W centrum uwagi znajdują się również miejsca siedzące w autobusach, parkingi i tereny zielone, a także opcje łączności za pośrednictwem węzłów mobilności, a także jazdy próbne.

Transport pasażerski i towarowy to kluczowe aspekty usług publicznych, a tym samym podstawowe potrzeby ludzi. Chcemy zaprezentować na IAA TRANSPORTATION sposób, w jaki można go zaprojektować w sposób zrównoważony i cyfrowy – mówi Mindel.

Nowa koncepcja jest opłacalna także dla firm-wystawców z branży autobusowej i transportowej. Planowany jest centralny kampus autobusowy jako obszar konsultacji. Tam firmy otrzymają przykłady najlepszych praktyk w różnorodnych tematach. Zakres tematów obejmuje dostawy energii i paliwa, planowanie architektoniczne, systemy wsparcia, możliwości finansowania, obsługi posprzedażne.

Więcej rejestracji niż na IAA TRANSPORTATION 2022

Jak wskazują aktualne dane, zainteresowanie targami IAA TRANSPORTATION jest już duże. Liczba rejestracji wystawców na targi IAA TRANSPORTATION 2024 w analizowanym okresie jest większa niż poprzednim razem. A targi IAA TRANSPORTATION 2022 już okazały się ogromnym sukcesem: na platformie zaprezentowało się 1402 wystawców z 42 krajów.

Check Also

Nowość od Mio: kamera MiVue 935W – nowa era nagrywania w 4K

Na polski rynek trafiła kolejna nowość od Mio, czołowego producenta kamer samochodowych – to Mio …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby nie ominęła Cię żadna nowość ze świata dużych samochodów.