Wrocławska Grupa Wróbel ponownie zwycięża

11 kwietnia, podczas Gali Dealer i Serwis Roku 2024 w Grudziądzu wręczone zostały statuetki dla najlepszych firm w sieci dealersko-serwisowej Daimler Truck Polska – spotkanie było jednocześnie okazją do podsumowania osiągnięć minionego roku oraz wyznaczenia celów i wyzwań na kolejne lata. Tytuł Dealera Roku otrzymała, podobnie jak rok temu, Grupa Wróbel z Wrocławia. Dynamicznie rozwijająca się dolnośląska firma uruchomiła w ostatnich dwóch latach kilka nowych lokalizacji: w Będzieszynie pod Gdańskiem, Słubicach, Wrocławiu i Opolu, dopasowanych do różnych potrzeb lokalnych rynków. Najnowsza stacja, otwarta w styczniu 2023 w Opolu, to modelowy punkt „truck format” – funkcjonalny, świetnie wyposażony i dogodnie położony u zbiegu dróg nr 94 i nr 46 oraz od strony autostrady A4.

Na drugim miejscu w tej kategorii uplasowała się EWT Automotive. Firma w ubiegłym roku otworzyła największą w regionie Warmii i Mazur stację dealersko-serwisową w Tomaszkowie, która zastąpi dotychczasową placówkę w Olsztynie. Położony przy trasie S51 obiekt dysponuje przestronnym parkingiem, doskonale wyposażonym serwisem, a przy jego budowie uwzględniono wiele przyjaznych środowisku rozwiązań w zakresie zarządzania energią i odpadami oraz wyposażenia.

Trzecie miejsce zdobyła firma Daimler Trucks Retail Polska wchodząca w 2024 rok z nowo otwartą w lutym placówką w Rudzie Śląskiej. Inwestycja, podyktowana rosnącym zapotrzebowaniem rynku i oczekiwaniami klientów, zastąpi dotychczasowy oddział w Będzinie i podobnie jak stacja w Emilianowie pod Warszawą będzie najnowocześniejszym tego typu obiektem firmy w regionie. Stacja w Rudzie Śląskiej oferuje duży, nowoczesny i kompleksowy serwis wraz z myjnią oraz salon sprzedaży. Modułowo skonstruowany budynek otacza rozległy parking, a sama działka o powierzchni ponad 3 ha położona jest w dogodnej lokalizacji pomiędzy autostradą A4 a Drogową Trasą Średnicową N-S.

Serwisem Roku 2024 okazał się punkt należący do firmy BTC Czapka w Skoczowie – ubiegłoroczny laureat drugiego miejsca. Zlokalizowany tuż przy czeskiej granicy serwis działa na rynku od 2011 roku, obsługując zdywersyfikowany portfel klientów zarówno polskich, jak i zagranicznych. Oprócz doświadczonego zespołu specjalistów, jego najważniejsze atuty to lokalizacja przy drodze ekspresowej S52, duży plac manewrowy, a także kompleksowość usług: zakres obejmuje tachografy, wulkanizację, stację kontroli pojazdów oraz myjnię.

Na drugim miejscu w tej kategorii uplasowały się dwie firmy ex aequo: ubiegłoroczny zwycięzca EF Serwis w Pile oraz Inter-Car Silesia w Świerklanach koło Rybnika.

Powstały w 2021 roku EF Serwis to pierwsza autoryzowana placówka serwisowa Mercedes-Benz Trucks w regionie północnej Wielkopolski, która doskonale wpisała się w potrzeby lokalnego rynku. Z kolei Inter-Car Silesia to najstarszy dealer marki Mercedes-Benz na Górnym Śląsku. Należący do niego serwis samochodów ciężarowych w Świerklanach koło Rybnika został uruchomiony w roku 2012, a zlokalizowany jest tuż przy węźle z autostradą A1.

Check Also

eActros 400 – wspólny projekt firm Daimler Truck Polska i GT Trailers

17 maja w siedzibie firmy GT Trailers w Kurzniach odbyło się uroczyste przekazanie nowego pojazdu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby nie ominęła Cię żadna nowość ze świata dużych samochodów.