Współpraca pomiędzy Omega Pilzno i Daimler Truck Polska

Uroczyste przekazanie pierwszych pięciu pojazdów Mercedes-Benz Actros 1845 – z 30 zamówionych przez Omega Pilzno do odbioru w tym roku – odbyło się w siedzibie dealera Mercedes-Benz Trucks, salonie Sobiesław Zasada Automotive w Rzeszowie.

Polakierowane na firmowy czerwony kolor ciągniki siodłowe dołączą do liczącej ponad 700 zestawów floty jednego z największych polskich przewoźników. Zamówienie otwiera partnerską współpracę Omega Pilzno
i Daimler Truck Polska, która według planów obydwu firm ma mieć charakter długofalowy i strategiczny.

Jesteśmy obecni na rynku od ponad 30 lat i rozwijamy biznes transportowy oraz logistyczny, konsekwentnie trzymając się naszych podstawowych założeń. Kluczowym z nich jest skuteczność działania – mówi Adam Godawski, CEO Omega Pilzno. – To, że dziś mogliśmy się tu spotkać z takiej okazji, jest efektem takiej skuteczności również ze strony partnerów z Daimler Truck Polska.

Grupę Omega Pilzno tworzą spółki zajmujące się kompleksowymi usługami logistycznymi. Jako operator logistyczny firma posiada ponad 160 tys. m2 powierzchni magazynowej i zapewnia klientom pełną obsługę: logistykę kontraktową, transport drogowy, morski, lotniczy, odprawy celne, konfekcjonowanie. Drugi obszar koncentruje się wokół samochodów ciężarowych. Omega Pilzno posiada trzy autoryzowane serwisy, spółkę rentalową OMEGA Pilzno Rental, własne stacje paliwowe oraz prowadzi usługi spedycji i serwis opon.

– U źródeł współpracy z Omega Pilzno leży nasza strategia poszukiwania możliwości wzrostu i rozwoju na polskim rynku poprzez nawiązywanie relacji biznesowych z największymi partnerami. Dlatego traktujemy tę transakcję jako początek wspólnej drogi, partnerstwa opartego na długofalowych celach
i wzajemnym zaufaniu
– mówi Piotrek Urban, dyrektor sprzedaży i marketingu Daimler Truck Polska. – Pracowaliśmy na ten moment kilka lat, poznając się wzajemnie i budując fundamenty relacji biznesowej, której owoce mamy nadzieję zbierać w kolejnych latach. Mamy poczucie odpowiedzialności za tę współpracę i jesteśmy gotowi na wyzwania, które postawi przed nami nasz nowy strategiczny partner.

Zanim doszło do zakupu pierwszych Actrosów przez Omega Pilzno, klient miał możliwość dokładnego zapoznania się z tym najnowocześniejszym na rynku pojazdem ciężarowym. Wizyta w fabryce producenta w Woerth, jak również przeprowadzone testy paliwowe przekonały firmę o potencjale ekonomicznym i jakości produktu.

– Testy sprawdzające zużycie paliwa wypadły bardzo dobrze, a dla każdego przewoźnika to dziś podstawowy parametr – podkreśla Adam Godawski. – Dodatkowym argumentem była dostępność samochodów, bliskość autoryzowanego serwisu Sobiesław Zasada Automotive w Rzeszowie, a także korzystna cena wraz z pełnym kontraktem serwisowym. Mam nadzieję, że ta transakcja rozpocznie współpracę, która obydwu stronom przyniesie wiele satysfakcji.

Check Also

Spotkanie Stowarzyszenia Przewoźników Drogowych TRANS z reprezentacją Ministerstwa Infrastruktury

10 czerwca 2024 roku, w Hotelu Korona w Rybniku odbyło się spotkanie członków Stowarzyszenia Przewoźników …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby nie ominęła Cię żadna nowość ze świata dużych samochodów.