MPK w Krakowie nagradza swoich kierowców, motorniczych i inspektorów ruchu

Pomagali w odnalezieniu zaginionych osób, zarówno starszych jak i dzieci. Nie przejeżdżali obojętnie obok rannych i leżących na chodnikach, którymi nikt się nie zainteresował. Prowadzili resuscytację, ratując innym życie, a gdy trzeba było to bronili ratowników przed agresywnymi pacjentami.

To działania tylko z ostatnich kilku miesięcy pracowników MPK SA w Krakowie – kierowców, motorniczych i inspektorów ruchu. Ich godna naśladowania postawa została nagrodzona podczas specjalnego spotkania, które zostało zorganizowane w czwartek, 13 kwietnia. Wzięło w nim udział 28 pracowników krakowskiego przewoźnika. Postawa każdego z nich została zauważona i doceniona przez Jacka Majchrowskiego, Prezydenta Krakowa, komisarza Łukasza Stankiewicza, I Zastępcę Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie, Marka Maślerza, zastępcę dyrektora Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego, bryg. Arkadiusza Kielina, zastępcę Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie oraz zarząd MPK SA w Krakowie.

Listy gratulacyjne, a także nagrody finansowe trafiły do: 17 pracowników MPK, którzy zaopiekowali się osobami zaginionymi i pomogli w ich odnalezieniu: Adrian Białas, Zbigniew Chmielarski, Piotr Czech, Kamil Gałka, Jarosław Kacysz, Andrzej Kmita, Janusz Kosmala, Adam Król, Jerzy Krztoń, Piotr Kurnik, Dariusz Namysło, Elżbieta Piech, Janusz Piekarczyk, Wojciech Sozański, Damian Sulecki, Aneta Totoń 10 pracowników MPK, którzy udzielali pierwszej pomocy, pomagali osobom chorym i rannym: Tomasz Bystroń, Paweł Jamróz, Jacek Kokoszka, Andrzej Kurzydło, Dorota Sanocka, Michał Soiński, Aleksander Szumiec, Damian Wolsza, Marcin Zębala oraz inspektor ruchu Paweł Walczyk, który stanął w obronie zaatakowanych ratowników Zespołu Ratownictwa Medycznego Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego pracownika MPK, który pomógł ugasić płonący samochód: Sebastian Brykalski
Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski w swoim liście gratulacyjnym podziękował pracownikom MPK SA.

Zaangażowanie i profesjonalizm pracowników MPK w Krakowie są godne naśladowania. Bardzo dziękuję za to, że w ciężkich chwilach możemy liczyć na Waszą natychmiastową, wysoce profesjonalną, najlepszą możliwą pomoc – napisał Jacek Majchrowski, Prezydent Krakowa.
Postawę pracowników docenił Rafał Świerczyński, prezes zarządu MPK SA w Krakowie.
Jestem dumny i wdzięczny za Waszą empatię i profesjonalizm. Pomimo wykonywania trudnej i wymagającej pracy nie brakuje Wam sił, aby bez wahania ruszyć z pomocą tym, którzy jej potrzebują. Za to należą się Wam wielkie wyrazy uznania – mówił podczas spotkania Rafał Świerczyński, prezes MPK SA w Krakowie, który poza listami gratulacyjnymi, wręczył pracownikom nagrody finansowe.

Uczestnikom spotkania gratulował kom. Łukasz Stankiewicz, I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie.
Dziękuję za zaangażowanie i pomoc krakowskiej Policji. Dzięki pracownikom krakowskiego przewoźnika wspólnie – co chcę podkreślić – zatrzymujemy sprawców przestępstw i wykroczeń, odnajdujemy osoby zaginione, a także pomagamy mieszkańcom i turystom bezpiecznie dotrzeć do celu. Od 2018 roku 87 pracowników MPK SA w Krakowie otrzymało podziękowania ze strony Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie. Dziękowaliśmy i nadal będziemy dziękować za zatrzymania nietrzeźwych, reakcję na wiele przejawów łamania prawa, a także pomoc, jaką niesiecie najsłabszym: zaginionym dzieciom, osobom starszym i chorym – powiedział kom. Łukasz Stankiewicz, wręczając podziękowania dla 17 pracowników przedsiębiorstwa.

Odwagę pracowników MPK SA docenił Marek Maślerz, zastępca dyrektora Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego.
Niesienie pierwszej pomocy człowiekowi, który znalazł się w sytuacji zagrażającej życiu czy zdrowiu, to obowiązek nie tylko moralny, ale też obowiązujące nas wszystkich prawo. Z naszych obserwacji wynika jednak, że w społeczeństwie nie jest to zjawisko powszechne. Tym bardziej należy doceniać aktywne postawy mające na celu zmianę nastawienia społecznego do udzielania pierwszej pomocy i redukowanie niepotrzebnych obaw. MPK, poprzez takie działania jak dzisiejsza uroczystość, przyczynia się znacząco do szerokiego promowania zaangażowanej postawy obywatelskiej – powiedział Marek Maślerz, zastępca dyrektora Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. Zachowanie pracowników MPK SA bardzo pozytywnie ocenił bryg. Arkadiusz Kielin, zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. – Działania gaśnicze podjęte przez pracownika Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego z użyciem podręcznego sprzętu gaśniczego wpisują się w obywatelską i strażacką postawę niesienia bezinteresownej pomocy potrzebującym. Takie postępowanie stanowi wzorowy przykład empatii w sytuacjach, które mogą spotkać każdego z nas – podsumował bryg. Arkadiusz Kielin, zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie Spotkania z pracownikami MPK SA, podczas których przyznawane są nagrody za udzielanie pomocy osobom w potrzebie, odbywają się każdego roku. W ostatnich sześciu latach zarząd MPK SA w Krakowie nagrodził za taką postawę prawie 170 kierowców, motorniczych i inspektorów ruchu.

Check Also

Finał naszych konkursów

Za nami 1. etap głosowania w konkursach „Ciężarówka Roku 2024 w Polsce” i „Najlepsza Stacja …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby nie ominęła Cię żadna nowość ze świata dużych samochodów.