Niemiecki dystrykt stawia na wodorowe Solarisy

Solaris oraz operator transportu publicznego Lokale Nahverkehrsgesellschaft mbH Krein GrossGerau (LNVG), nawiązali współpracę, podpisując kontrakt na dostawę 23 autobusów wodorowych Urbino hydrogen.

Oferta obejmuje 15 standardowych modeli Urbino 12 hydrogen oraz 8 przegubowych Urbino 18 hydrogen. Pojazdy 12-metrowe zostaną dostarczone do listopada 2024 roku, a 18-metrowe do połowy 2025 roku. Solaris Bus & Coach i Lokale Nahverkehrsgesellschaft mbH Krein, przedsiębiorstwo zarządzające transportem publicznym w dystrykcie Gross-Gerau, podpisali umowę na 15 autobusów Urbino 12 hydrogen oraz 8 przegubowych modeli Urbino 18 hydrogen. To pierwsze zamówienie Solarisa od tego klienta. LNVG testuje technologię wodorową w transporcie publicznym już od kilku lat. Operator ma ambicję, by do roku 2030 cała flota autobusowa była bezemisyjna i nie generowała szkodliwych spalin. Poczyniona właśnie inwestycja w 23 autobusy wodorowe Solaris Urbino hydrogen istotnie przyczyni się do realizacji tego celu. Innowacyjne autobusy wyjadą na ulice Gross-Gerau w listopadzie 2024 roku w przypadku modeli 12-metrowych, a modele przegubowe do połowy 2025 roku. Projekt jest finansowany przez niemieckie Federalne Ministerstwo Cyfryzacji i Transportu. Modele Urbino 12 hydrogen oraz Urbino 18 hydrogen to pojazdy wyjątkowo przyjazne dla środowiska, nie emitujące w miejscu użytkowania szkodliwych substancji do otoczenia. Autobusy zasilane są energią pochodzącą z ogniw paliwowych o mocy odpowiednio 70 kW oraz 100 kW. Napęd oparty jest na elektrycznych silnikach trakcyjnych. Zamawiane pojazdy zostaną wyposażone w baterie Solaris High Power, które pełnią w modelu wodorowym funkcję wspomagającego magazynu energii. Komfort oraz bezpieczeństwo podróżujących zagwarantują efektywna klimatyzacja wykorzystującą pompę ciepła, rozbudowany system monitoringu oraz nowoczesny system informacji dla pasażerów. Aby wesprzeć kierowcę w trakcie jazdy, zastosowane zostaną zaawansowane systemy wsparcia (ADAS), w tym mechanizmy wykrywające pieszych i rowerzystów w obszarze tzw. martwego pola. Dodatkowo, bieżącą eksploatację ułatwi autorski system eSConnect Solarisa, stworzony do monitorowania parametrów pojazdów oraz zarządzania flotą.

Check Also

TomTom dostarczy innowacyjną nawigację dla globalnej linii BMW Motorrad

Amsterdam, Niderlandy, 19.06.2024 r. – TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił dziś, że …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby nie ominęła Cię żadna nowość ze świata dużych samochodów.