Sustainable Truck of the Year 2024

Tytuł ten został ustanowiony przez specjalistyczny magazyn „Vado e Torno” opisujący aktualności ze świata ciężarówek dostępnych na rynku europejskim. W składzie jury przyznającego ten tytuł znajdują się dziennikarze europejskich czasopism.

„Sustainable Truck of the Year” („Sty”) przyznawany jest w trzech kategoriach: Tractor, Distribution i Van. W 2024 r. tytułem „Sty” zostały wyróżnione:

– MAN TGX 18.520

– DAF XD Electric

– IVECO eDaily

Ceremonia wręczenia nagród odbyła się 31 stycznia b.r. Wydarzenie, transmitowane na kanałach cyfrowych „Vado e Torno” i „Sustainable Truck&Van”.

Nagrody odebrał Mark Martinez, dyrektor generalny MAN Truck & Bus Italia; Paolo A. Starace, dyrektor generalny DAF Veicoli Industriali i Massimiliano Perri, dyrektor biznesowy IVECO Italy Market.

Podczas ceremonii wręczenia nagród obecny był Felipe Rodriguez, dyrektor programu pojazdów ciężkich ICCT i zastępca menedżera ICCT Europe międzynarodowej organizacji non-profit prowadzącej badania techniczne w zakresie zrównoważonego transportu. Rodriguez powiedział m.in. – Nasze badania pokazują, że patrząc w przyszłość do roku 2030, całkowity koszt posiadania elektrycznych ciężarówek będzie znacznie niższy niż pojazdów z silnikiem Diesla i będzie wahał się w przedziale 20 – 25 procent. Mamy nadzieję, że do tego czasu dostępność energii i infrastruktura będą w stanie sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu, jakiego oczekujemy od operatorów logistycznych.

Check Also

TomTom dostarczy innowacyjną nawigację dla globalnej linii BMW Motorrad

Amsterdam, Niderlandy, 19.06.2024 r. – TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił dziś, że …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby nie ominęła Cię żadna nowość ze świata dużych samochodów.