Nowy serwis Scania Słubice – wmurowanie kamienia węgielnego

Inwestycja ma kluczowe znaczenie dla dalszego rozwoju sieci serwisowej Scania – największej sieci serwisowej pojazdów ciężarowych w Polsce. Budowa nowego serwisu jest istotna dla przyszłego wzrostu satysfakcji klientów firmy i podkreśla zaangażowanie Scania w dostarczanie kompleksowych rozwiązań obsługi pojazdów, wychodzących poza standardowe oczekiwania.

– „Zdecydowaliśmy się na budowę nowego obiektu serwisowego ponieważ konsekwentnie zwiększamy nasz udział w rynku pojazdów ciężarowych i zależy nam na zapewnieniu doskonałej obsługi flot naszych klientów. Lokalizacja nowego obiektu nie jest przypadkowa – Słubice to centrum logistyczne oraz ostatnia miejscowość przed granicą z Niemcami, a wielu naszych klientów oraz ich kooperantów posiada swoje oddziały w Słubicach. W związku z rozwojem elektryfikacji i transportu modalnego chcemy być bliżej klientów, aby ich pojazdy jeszcze szybciej wracały na drogę” – komentuje Rafał Kakuła, dyrektor Scania Szczecin.

Powierzchnia użytkowa nowoczesnego obiektu serwisowego w Słubicach będzie wynosić ok. 1450 m2, powierzchnia parkingowa to ok. 6000 m2.

Nowy serwis pojazdów ciężarowych Scania będzie wyposażony w nowoczesne narzędzia diagnostyczne, umożliwiające szybką identyfikację usterek i skrócenie czasu naprawy. Znajdą się tam również specjalistyczne stanowiska serwisowe, dostosowane do różnych typów pojazdów, co pozwoli obsłużyć szeroki zakres flot transportowych. W obiekcie znajdzie się również biuro obsługi klienta oraz biuro handlowe.

Oddanie inwestycji jest planowane na wrzesień tego roku.

W trosce o środowisko naturalne, nowy serwis zostanie wyposażony w rozwiązania przyjazne dla środowiska, jak: ogrzewanie z wykorzystaniem pompy ciepła oraz wykorzystanie energii słonecznej, zmniejszające negatywny wpływ na środowisko.

Budowa nowego serwisu to również okazja do nawiązania bliższej współpracy z lokalną społecznością. Scania zamierza prowadzić działania rekrutacyjne skierowane do lokalnych specjalistów branży: mechaników, administratorów oraz handlowców. Dodatkowo, firma planuje angażować się w lokalne inicjatywy społeczne, wspierając rozwój regionu.

Zapraszamy do śledzenia postępów prac budowy serwisu na kanałach social media Scania Polska S.A.

Check Also

Zabytkowa taksówka Warszawa M20 znów we flocie krakowskiego MPK

Po kilkudziesięciu latach do floty MPK SA w Krakowie wrócił wyjątkowy pojazd – to licząca …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby nie ominęła Cię żadna nowość ze świata dużych samochodów.