ORLEN OIL: Kompleksowy płyn chłodniczy najnowszej generacji

Oferta produktowa ORLEN OIL została wzbogacona o nowy płyn chłodniczy Petrygo EVO, rekomendowany do stosowania w układach chłodniczych samochodów z silnikami spalinowymi, hybrydowymi oraz w pojazdach elektrycznych z pośrednim systemem chłodzenia baterii (BEV).

W trosce o układy chłodzenia samochodów osobowych ORLEN OIL stworzyło kompleksowy płyn chłodniczy, który może być stosowany nie tylko w samochodach spalinowych. Wyprodukowany na bazie wysokiej jakości glikolu etylenowego oraz dodatków uszlachetniających, jest mieszalny ze wszystkimi płynami w standardzie Grupy VW m.in. G11, G12, G12+, G12++, G13.

Nowe Petrygo EVO jest przeznaczone do chłodzenia wszystkich typów silników, w samochodach osobowych i ciężarowych, wyposażonych w chłodnice stalowe, aluminiowe i układy mieszane. Płyn Petrygo EVO jest kompatybilny z większością płynów chłodzących na bazie glikolu etylenowego. Nowy płyn chłodniczy spełnia wymagania norm: VW TL 774-L (G 12 EVO), ASTM D3306, PN-C-40007, JIS K2234, FVV R 530, BS 6580, AFNOR NF-R-15-601.

Petrygo EVO zabezpiecza przed powstawaniem ognisk korozji i kawitacją w okresie 5 lat lub przebiegu 250 tys. kilometrów. Jest odporny na zamarzanie do -37°C i zapewnia doskonałą ochronę silnika przed przegrzaniem, tworzeniem się osadów i kamienia, równocześnie będąc bezpiecznym dla elementów gumowych i z tworzyw sztucznych.

Oferta produktowa ORLEN OIL do układów chłodzenia, wzbogacona o nowy płyn chłodniczy, posiada teraz pięć pozycji: Petrygo QNew, Petrygo G12+ Plus, Petrygo G12++ Prime, Petrygo Heavy i Petrygo EVO.

Check Also

Zabytkowa taksówka Warszawa M20 znów we flocie krakowskiego MPK

Po kilkudziesięciu latach do floty MPK SA w Krakowie wrócił wyjątkowy pojazd – to licząca …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby nie ominęła Cię żadna nowość ze świata dużych samochodów.