Thermo King rozpoczyna produkcję nowego, całkowicie elektrycznego agregatu E-500e przeznaczonego dla elektrycznych lekkich pojazdów dostawczych

● Nowy model flagowej serii E do dostaw na obszarach miejskich i w centrach miast

● Zasilane w pełni elektrycznie zapewniające bezproblemową eksploatację w elektrycznych lekkich pojazdach dostawczych

● Bardzo wydajne i zrównoważone środowiskowo rozwiązanie zmniejszające emisję dwutlenku węgla

Bruksela, 5 lutego 2024 Thermo King®, lider w dziedzinie rozwiązań kontroli temperatury w transporcie oraz marka Trane Technologies, ogłosiła dziś kolejny krok we wprowadzaniu całkowicie elektrycznych agregatów serii E przeznaczony dla elektrycznych lekkich pojazdów dostawczych (LCV). Firma uruchamia produkcję nowych jedno- i wielotemperaturowych modeli E-500e dla operatorów flot poszukujących elektrycznej przewagi w dostawach w centrach miast i obszarach miejskich.

„W postaci modelu E-500e dostarczamy całkowicie elektryczne rozwiązanie przekraczające granice dzisiejszych możliwości i pomagamy naszym klientom zrobić to samo”, powiedział Davide Fusciani, menedżer produktu Thermo King. „Seria E jest nie tylko całkowicie elektryczna, ale także energooszczędna. Odznacza się niezrównaną wydajnością chłodniczą i jest idealna do stosowania na obszarach miejskich.”

„W przypadku tego modelu wróciliśmy do deski kreślarskiej, uwzględniając potrzeby naszych klientów i środowiska. W sytuacji, w której Unia Europejska nakazuje obniżenie emisji CO₂ z nowych samochodów ciężarowych o 90% do 2040 r., dajemy naszym klientom rozwiązania ułatwiające im dostosowanie się do tej transformacji i przygotowanie ich do funkcjonowania w przyszłości. Teraz rozpoczynamy produkcję jedno- i wielotemperaturowych agregatów E-500e, a wkrótce pojawią się kolejne modele”, powiedział Davide Fusciani.

Prawdziwa energooszczędność

Agregat E-500e został zaprojektowany w sposób w pełni wykorzystujący potencjał urządzeń chłodniczych zasilanych elektrycznie przy jednoczesnej maksymalnej możliwej minimalizacji wpływu na akumulator i zasięg pojazdu elektrycznego. Specjalnie zaprojektowana technologia falownika, opatentowany system sterowania mocą i komunikacja w czasie rzeczywistym między agregatem a pojazdem maksymalizują wydajność chłodniczą i efektywność energetyczną oraz optymalizują zasilanie przy minimalnym wpływie na autonomiczność pojazdu.

Praca zasilana elektrycznie w 100%

Agregat E-500e jest zasilany bezpośrednio z akumulatora pojazdu, co eliminuje konieczność inwestowania w dodatkowy akumulator lub moduł przyłączeniowy do zasilania ze źródła zewnętrznego. Kierowcy mogą utrzymywać działanie agregatu chłodniczego gdy pojazd elektryczny (BEV) ładuje się lub stoi w punkcie dostawy.

Niezrównane poziomy wydajności

Całkowicie nowa, wysokoobrotowa sprężarka o prędkości obrotowej niezależnej od prędkości pojazdu wytwarza moc chłodzenia elektrycznego osiągającą niespotykany dotychczas poziom 4,5 kW, obsługując zarówno tryby chłodzenia, jak i grzania, aby dopasować się do różnorodnych potrzeb klientów.

Najwyższa elastyczność operacyjna na ostatnim etapie dostawy

Agregat E-500e całkowicie spełnia wymagania stref emisyjnych LEZ, ULEZ i ZEZ, a także strefy zakazu stosowania silników wysokoprężnych, co umożliwia elastyczną i wydajną działalność z dostępem w dzień i w nocy do centrum każdego miasta.

Kompaktowa konstrukcja zapewniająca większą ładowność

Dzięki kompaktowej konstrukcji zapewniającej wysoką wydajność przy masie odpowiadającej połowie tego parametru starszych agregatów model E-500e jest łatwy do montażu w furgonetkach, samochodach ciężarowych z podwoziem z kabiną i innych rodzajach przebudowywanych pojazdów. Niższa masa oznacza mniejszy wpływ na zasięg pojazdu z napędem elektrycznym i maksymalizuje ładowność pojazdu, zwiększając elastyczność operacyjną i rentowność.

Ambicje w zakresie zrównoważonego rozwoju

Nowy agregat serii E został zaprojektowany, aby sprostać wyzwaniom dotyczącym elektrycznych LCV i dostaw w centrach miast, takim jak utrzymanie wysokiej efektywności regulacji temperatury przy minimalnym zużyciu energii, zaoferowanie opłacalnych rozwiązań w przypadku szerokiego wyboru inwestycyjnego i zmniejszenie wpływu agregatu chłodniczego na zasięg pojazdu elektrycznego. Agregat E-500e odpowiada na te wyzwania wysoce wydajnym i zrównoważonym rozwiązaniem.

Wprowadzanie rozwiązań elektrycznych do transportu chłodniczego jest częścią ogólnego podejścia Thermo King i Trane Technologies do kwestii ograniczania emisji dwutlenku węgla. Pomaga to w realizacji zobowiązania na rok 2030 dotyczącego zrównoważonego rozwoju, w tym wyzwania Gigaton Challenge, którego celem jest zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych klientów o 1 miliard ton metrycznych.

Więcej informacji na temat rozwiązań Thermo King można znaleźć na stronie internetowej www.europe.thermoking.com.

Check Also

Milion euro dla ludności Ukrainy

Daimler Truck AG kontynuuje swoje wsparcie dla ludności Ukrainy i po raz kolejny przekazuje milion …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby nie ominęła Cię żadna nowość ze świata dużych samochodów.